Prolab+ Kaldavfetting – effektiv løser opp asfalt, tjære og fett
Prolab+ Kaldavfetting er første bud for en helt ren bil, utviklet for å løse opp asfalt, tjære og olje/fett.
Det viktigste steget i vaskeprosessen
Dette produktet skal brukes før du spyler bilen med vann. Den petrokjemiske formelen trenger inn i asfaltprikkene og løser dem opp slik at de renner av lakken. Dette sparer deg for mye gnikking senere og minimerer risikoen for å lage riper med vaskehansken.
Slik bruker du Prolab+ Kaldavfetting:
For best effekt er rekkefølgen avgjørende:
- Sjekk at bilen er tørr: Vann vil danne en barriere som hindrer avfettingen i å nå frem til asfalten. Spray derfor produktet direkte på tørr lakk.
- Påføring: Spray rikelig på nedre del av bilen (dører, kanaler, hjulbuer og bakpart) der asfalten samler seg.
- Virketid: La det virke i noen minutter. Du vil se at asfalten begynner å renne (brune/svarte striper). Viktig: Må ikke tørke inn på lakken!
- Avspyling: Spyl grundig nedenfra og opp med høytrykkspyler.
- Videre vask: Nå er bilen klar for vanlig forvask/skum og håndvask.
OBS: Unngå bruk i direkte sollys eller på varme overflater.
Spesifikasjoner:
- Merke: Prolab+
- Type: Kaldavfetting (Petrokjemisk)
- Bruksområde: Fjerning av asfalt, tjære, olje
- Blanding: Ferdigblandet (Skal ikke tynnes)